Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Erzurum -1°C
Sisli

Tanıtım

YANKI – DER‘ İN amacı; dünyaya gönderilişimizde ki amaç ve hikmeti, yürüdüğümüz yolda uymamız gerekli olan yol kurallarını ve bu yolculuğun sonu ile alakalı en sağlam bilgileri sadece ve sadece Hak Elçilerinin sundukları mesajlarda arayıp, ona göre yaşayan bilge mü’minler yetiştirmektir.
Nesillerin eğitimi, kahramanların oluşturulması, faziletlerin gönüllere yerleştirilmesi; evlerin güven, rahat, huzur, rıza ve istikrar ile dolu olmasında kadının büyük etkisi bulunduğu için, kadının bu yüksek seviyeye ulaştırılmasında YANKI – DER bir basamaktır.
Milletler, kadının olgunluğu ve fazileti sayesinde yükselir. Onun zaafı ve alçalması neticesinde değerini ve gücünü yitirir. Yani toplumlar kadınları ile değerlenir, yine kadınları ile alçalır. Tarihin sahifeleri bu gerçeklerin sayısız örnekleri ile doludur. YANKI – DER ‘İN gayesi kadınları ile yükselen aileler yetiştirmektir.
YANKI – DER; metotlu düşünmeyi, prensipli yaşamayı ve disiplini alışkanlık haline getirecek bireyler yetiştirmeyi hedefler.
YANKI – DER; insanlara birbirlerini yakından tanıma fırsatı verir ve kardeşlik bilincini yerleştirmeyi hedefler.
YANKI – DER; çağın egosunu dostlukla gidermeyi hedefler.
YANKI – DER; gençleri saplandığı zillet batağından kurtararak izzetin zirvesine ulaştırmayı hedefler.
YANKI – DER; çocuklarda; kendini tanıma, sorumluluk duygusunu oluşturma, şahsiyet terbiyesi ve özgüvenin gelişmesine yardımcı olmayı hedefler.
YANKI – DER; “Başarıyı hızlı gitmekte değil stratejik davranışla elde edeceğine inanır.”