Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Erzurum 7°C
Hafif Yağmur

Hakkımızda

2008 yılında Erzurum’da kurulan Yankı Kültür, Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin amacı; ihtiyaç sahibi olan insanların yardımına koşmak, dünyaya gönderilişimizde ki amaç ve hikmeti,  yürüdüğümüz yolda uymamız gerekli olan yol kurallarını ve bu yolculuğun sonu ile ilgili en sağlam bilgileri sadece ve sadece Hak Elçilerinin sundukları mesajlarda arayıp, ona göre yaşayan bilge mü’minler yetiştirmektir. 

        Bilindiği gibi nesillerin eğitimi, kahramanların oluşturulması, faziletlerin gönüllere yerleştirilmesi; evlerin güven, rahat, huzur ve istikrar ile dolu olmasında bayanların büyük etkisini vardır. Bu nedenle bayanların bu yüksek seviyeye ulaştırılmasında aracı olmak için YANKI-DER  bu görevi yürütmeye talip olmuştur.

        Milletler, kadının olgunluğu ve fazileti sayesinde yükselir, yine onun zaafı ve alçalması neticesinde değerini ve gücünü yitirir. Yani toplumlar kadınları ile değerlenir, yine kadınları ile alçalır. Tarihin sahifeleri bu gerçeklerin sayısız örnekleri ile doludur. YANKI-DER‘in amacı kadınları ile yükselen aileler yetiştirmektir.

        YANKI-DER; insanlara birbirlerini yakından tanıma fırsatı verir ve kardeşlik bilincini yerleştirmeyi hedefler,

        YANKI-DER; gençleri saplandığı zillet batağından kurtararak izzetin zirvesine ulaştırmayı hedefler,

        YANKI-DER; çocuklarda; kendini tanıma, sorumluluk duygusunu oluşturma, şahsiyet terbiyesi ve özgüvenin gelişmesine yardımcı olmayı hedefler,

        YANKI – DER; “Başarıyı hızlı gitmekte değil planlı ve programlı davranışla elde edeceğine inanır.”